Αγροτικά
Αεροπορία
Αθλητικά
Ακτοπλοϊα
Ανακοινώσεις
Ανάπτυξη - Επενδύσεις - ΄Εργα

Απόψεις - Άρθρα - Αφιερώματα - Διηγήματα
Αυτοδιοικητικά-Εκλογικά-Βουλή
Δελτία Τύπου
Δήμος Κυθήρων
Εκδηλώσεις
Εκκλησιαστικά - Θρησκευτικά
Εκπαιδευτικά
Επικοινωνία
Επιστημονικά - Περίεργα - Παράξενα
Εργασία-Υγεία-Κοινωνική Ασφάλιση - Διατροφή
Εύθυμα
Ιστορία - Λαογραφία - Παράδοση - Εθιμοτυπία
Κυθηραϊκά Θέματα
Λακωνία-Ελαφόνησος-Κρήτη-Σύρος
Περιβαλον και Φύση
Πολιτικά - Κοινωνικά - Οικονομικά - Διεθνή
Συγκοινωνία
Τα Κύθηρα στον Κόσμο
Τεχνολογία
Τουρισμός-Πολιτισμός
Υδραεροπλοϊα
Φυσικά Φαινόμενα

Επιστροφή   ΚΥΘΗΡΑΪΚΑ ΝΕΑ > ΑΘΛΗΤΙΚΑ > Αθλητικά Θέματα Κυθήρων
Συχνές Ερωτήσεις Κανόνες Λίστα Μελών Ημερολόγιο Αναζήτηση Σημερινά Μηνύματα Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα

ΑΡΧΙΚΗ ΘΕΜΑΤΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ-ΙΣΤΟΛΟΓΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΑΡΧΕΙΟ-BLOG

ΠΩΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ

ΠΕΡΙΗΓΗΣΗ ΣΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ_1

ΠΛΟΗΓΗΣΗ ΣΤΗΝ ΜΠΑΡΑ

Αθλητικά Θέματα Κυθήρων Αθλητικά Θέματα και Εκδηλώσεις Σπορ στα Κύθηρα

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Αναζήτηση σε αυτό το θέμα Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 09-03-18, 20:47   #1
Αντώνης Λαμπρινίδης
Αρχισυντάκτης

Περιοχή: Αθήνα
Αντώνης Λαμπρινίδης έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Προεπιλογή Αρκεί να υπάρχουν Άνθρωποι... Αρκεί να υπάρχεις εσύ !!!!

Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email
Το ερχόμενο Σάββατο 10 Μαρτίου 5μμ. θα πραγματοποιηθούν στην αίθουσα του Συνδέσμου οι εκλογές για το νέο ΔΣ στο Ναυτικό Όμιλο Κυθήρων... Όμως για μία ακόμα φορά είμαι πεπεισμένος ότι πάλι θα είμαστε παρόντες πέντε - έξι άτομα μπορεί και λιγότεροι ... που θα αναγκαστούμε να βρεθούμε στην άχαρη θέση να ξαναψηφίσουμε ο ένας τον άλλον για να κρατήσουμε τον Όμιλο ζωντανό...

Όταν ήρθα στα Κύθηρα πριν 10 χρόνια, η λέξη αθλητισμός ήταν άγνωστη... Μου έκανε απίστευτη εντύπωση που δεν υπήρχε ούτε ένας στίβος αλλά και ούτε ένα γήπεδο ποδοσφαίρου (ευτυχώς τώρα υπάρχει). Μεγαλωμένος και μαθημένος στην ιδέα του αθλητισμού από πολύ μικρός, δε δίστασα όταν μου ζητήθηκε πριν 10 χρόνια να συμμετέχω στα κοινά του αθλητισμού των Κυθήρων μέσω του Ναυτικού ομίλου.

Πάντα μου άρεσε να ασχολούμαι με τα κοινά ... έτσι έμαθα από τον πατέρα μου... και ειδικά σε ότι έχει σχέση με τα παιδιά... προσπαθώντας να κάνω τη ζωή των υπολοίπων λίγο καλύτερη ... είναι επιλογή μου, δεν μου το επέβαλε κανείς...

Ο ναυτικός όμιλος Κυθήρων φέτος κλείνει 50 χρόνια, από τότε που το όραμα του εκπληκτικού κ. Μανώλη Δαπόντε έγινε πράξη. Η κληρονομιά που καλούμαστε να συνεχίσουμε είναι βαριά. Όμως για τις λίγες ψυχές του νησιού, η ανάγκη στα Κύθηρα να δημιουργηθεί ένας σύλλογος που θα πλαισιώνει σωστά όλες τις αθλητικές δραστηριότητες του νησιού, σε στεριά και θάλασσα, είναι επιτακτική.

Οι προπονήσεις στο ποδοσφαίρο μετά την απώλεια του αγαπημένου μας Πέτρου είναι ελλιπείς και πρέπει άμεσα να βρεθεί ενας προπονητής. Όπως επίσης θα μπορούσε να βρεθεί και προπονητής μπάσκετ ή στίβου. Γιατί όχι; Γιατί αλλού και όχι στα Κυθηρα;

Τα τμήματα κολύμβησης, ιστιοπλοΐας, μπαλέτου, οι διάφορες εκδηλώσεις, οι αγώνες δρόμου... όλα χρειάζονται ανθρώπους ...

Η βοήθεια στα παραπάνω από ενα οργανωμένο συλλόγο μπορεί να δωθεί στα παιδιά μας, αρκεί να υπάρχουν άνθρωποι που θα αφιερώσουνε λίγο από τον ελεύθερο χρόνο τους για να αγκαλιάσουν με αγάπη όλα τα παραπάνω. Αρκεί να υπάρχεις εσύ !!!

Μη το θεωρείς αυτονόητο ότι θα γίνουν και πάλι ... από εσένα εξαρτάται αν θα συνεχίσουν να υπάρχουν...

Κάνω έκκληση λοιπόν, σε εσένα που αγαπάς πραγματικά τα παιδιά και την ιδέα του αθλητισμού να παρευρεθείς αύριο στις εκλογές του ναυτικού ομίλου και να βοηθήσεις με το δικό σου ξεχωριστό τρόπο, στη συνέχιση του ιστορικού αυτού Συλλόγου.

ΥΓ. Θέλω από εδώ να ευχαριστήσω δημόσια τους συνεργάτες μου στο ΔΣ του Ν.Ο.Κυθήρων, την Αριστέα Γιαννόγλου, την Κατερίνα Μυτιληναίου, την Κατερίνα Βάσσιου, την Μαρία Ρέντου, τον Θέμη Καλοκαιρινό, την Μελία Μπουραζανη, αλλά και εκτός ΔΣ τον Αντώνη Δαπόντε, τη Γιώτα τη γυναίκα μου και όλους όσους ξεχνώ που όλα αυτά τα χρόνια ο καθένας με τον δικό του τρόπο βοήθησε να πραγματοποιηθούν οι δράσεις του ΝΟΚ.
------------------------
Κώστας Μπέλμπας
------------------------

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  nautikos omilos.jpg
Εμφανίσεις:  45
Μέγεθος:  158,9 KB  

Ετικέτες
Αθλητικά Θέματα Κυθήρων

Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εργαλεία Θεμάτων Αναζήτηση σε αυτό το θέμα
Αναζήτηση σε αυτό το θέμα:

Εξελιγμένη Αναζήτηση
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέα θέματα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις αναρτήσεις σας

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν συμπτώσεις φίλε μου. Αντώνης Λαμπρινίδης Ποικίλα Άρθρα 0 26-09-17 15:27
Αρκεί να μην είναι από...δαύτους....!!!!! Αντώνης Λαμπρινίδης Ανέκδοτα και Εύθυμες Ιστορίες 0 06-03-16 21:27
Μία απλή selfie αρκεί για να ελέγξετε το εσωτερικό του ματιού! Αντώνης Λαμπρινίδης Υγεία 0 28-11-15 18:50
Λύσεις υπάρχουν! Αντώνης Λαμπρινίδης Απόψεις 0 21-10-15 20:29
Δεν υπάρχει θείος στο Σικάγο! Αντώνης Λαμπρινίδης Ποικίλα Άρθρα 0 24-02-15 11:46

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:59.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright Kithiraikanea.com
Νέα και Ανακοινώσεις
των Κυθήρων και Αντικυθήρων
Επικοινωνήστε μαζί μας στο e-mail kithiranews@gmail.com
Επίσης μπορείτε να στέλνετε fax με τα νέα σας στο : 210-6041873
Σελίδα ενημέρωσης των απανταχού Κυθηρίων και Αντικυθηρίων

Γίνετε μέλη στην σελίδα και προσθέστε τα δικά σας άρθρα και απόψεις.

Υπεύθυνος Σελίδας: Αντώνης Λαμπρινίδης τηλ. 210-6041873 (Αθήνα) 2736031690 (Κύθηρα)